Založ si blog

Kill problems, please alebo skroťme svojich démonov

Nechápem to. Všetci riešia len samé „sračky“. Ako keby všetko bolo o problémoch, politike a všetko negatívnom. Prečo nehľadáme radosti, ale starosti? Riešenia a nie slepé uličky? Nie, nie som prototyp pozitívneho človeka, aj ja viem, že to k tomu patrí, ale svet viac farebný než čierny. A keď stále šírime energiu o tom, ako nám všetci chcú zle, si robíme len horší život.

Je to v nás a nie niekom inom

Mala som prácu, ktorá ma ničila, tak som z nej odišla. Lekári nevedeli liečiť moju chorobu, tak som ju liečila sama… Mohla by som menovať ďalej. MY, len MY máme kontrolu nad svojím životom. Tým, aký je. Máme možnosť voľby, Máme možnosť meniť. Nie je to vždy easy, ale nad mnohými vecami dokážeme mať väčšiu kontrolu, než si myslíme.

Naučme sa byť vďačný

Ide o to na čo sa sústredíme. Viem, nie som prvá, ani posledná, čo toto píše, čiže nič originálne, ale skúsili ste sa každý deň zamyslieť aj nad tým, za čo ste v daný deň vďační? Alebo chrlite zo seba, čo všetko je zlé? Zastavte sa teraz na minútu a menujte, čo vás potešilo, aj keď sa vám budú vtierať aj temné myšlienky.

 

Robme, čo nás baví

Ja som si napríklad založila cestovateľský blog www.travelvision.webnode.sk, ktorým chcem inšpirovať ľudí, aby viac cestovali, lebo pri cestovaní z vás spadne tiaha problémov a proste vnímate všetko nové. Niekto si povie, nemám na to peniaze, ale niekedy stačí malý výlet do okolia, ísť na zaujímavú akciu, či nájsť spôsob ako cestovať lacnejšie. Cestovaním chcem bojovať proti problémom, znie to bláznivo, ale ja verím, že je to forma odreagovania, ktorá nás dokáže naplniť.Ale, samozrejme, ak vás baví niečo iné, tak robte niečo iné, ale nehovorte mi, že vás skutočne baví zhoršovať si svoj svet a riešiť každú hlúposť,


Osloboďme sa

Každý z nás má krídla, len dostal strach z lietania. Pre zlé skúsenosti, pre pády, sklamanie… Samozrejme, nemyslím doslovne, že každý vie lietať. Ale že sa vie oslobodiť zo sveta, kde sa naňho valí všetko možné i nemožné a už sa nedokáže nadýchnuť bez toho, aby mal pocit, že ho v skutočnosti život unavuje.

14183723_1328624063816992_3897256997654614633_n-1

Pritiahnime si k sebe lepší život

Ako som povedala, odišla som z práce a bola vážne chorá, ale mala som veľké odhodlanie ísť sama na vlastnú päsť do Talianska a podarilo sa to, lebo som chcela, túžila po tom a sústredila sa, aby sa to uskutočnilo. Mnohokrát si zmaríme svoje sny, lebo o nich pochybujeme, lebo im neveríme, lebo do ich splnenia nevložíme všetko.

Držím vám palce, nie aby bolo všetko ideálne, ale aby každá prekážka bola skôr niečím, čo vám dá ešte viac vnútorného vzdoru, aby ste sa nepoddali situácii, ale jej dokázali čeliť s úsmevom na tvári, s odhodlaním ísť si za svojimi cieľmi a dokázali, že niekedy aj všetko zlé je na niečo dobré.

 

 

 

Cividale – tam, kde diabol postavil svoj most

22.03.2017

Veľa ľudí si myslí, že pochodiť Taliansko znamená navštíviť Rím, Benátky, Veronu a Florenciu. Ale omyl! Taliansko je aj o malých malebných mestečkách, o ktorých cestovní sprievodcovia viac »

Talianska Perugia čaká na vaše objavenie

08.01.2017

Perugia je mesto, ktoré je slovenskému turizmu takmer neobjavené. Občas je o ňom počuť v správach, že v jeho blízkosti sa triasla zem a budovy padali, ale inak sa o hlavnom meste talianskej viac »

Rimini je viac než len more

27.11.2016

Rimini - mesto prekvapení Moja púť pokračuje, teda aspoň v spomienkach. Niečo cez sto kilometrov od Bologne cítiť už morský vzduch, vlny sa kolíšu vo vetre a mnoho turistov tu trávi svoju viac »

Denisa Saková

Politológ: Saková to nebude mať jednoduché

24.04.2018 19:16

Prezident Andrej Kiska vymenuje Denisu Sakovú za novú ministerku vnútra. Podľa neho však ide o „premrhanú príležitosť".

Toyota Tundra

Automobilky v USA sú v Trumpovej pasci. Financial Times vysvetľuje prečo

24.04.2018 18:49

Toyota Tundra vyzerá každým cólom ako každý iný rýdzo americký úžitkový automobil, aj tak ale riskuje, že nebude vyhovovať pravidlám Donalda Trumpa.

koaličná rada, fico, bugár, danko, pellegrini, kažimír

Platy vo verejnej a štátnej správe sa razantne zvýšia, sľúbil Fico po koaličnej rade

24.04.2018 18:47

Koalícia chce pred sociálnych partnerov predstúpiť so zoznamom návrhov opatrení, pričom by mala byť uzatvorená akási dvojročná zmluva.

Kiska Saková nominantka minister vnútra prijatie

Vnútro v rukách ženy

24.04.2018 18:36

Nomináciu Denisy Sakovej na post schválil Smer. Teraz je na rade prezident Andrej Kiska, ktorý ju musí podľa ústavy vymenovať do funkcie, hoci má k nej výhrady.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 18117x
Priemerná čítanosť článkov: 1132x

Autor blogu

Odkazy